• פרסומות

סיטרואן קסרה 1800 V16 שנת 98 - בעיית סחיבה מוזרה

איתור תקלות ראשוני ועזרה ראשונה לבעיות ברכב, עזרה ועצות בבעיות מכניות, קוסמטיקה ומאמרים ברכבי פג'ו וסיטרואן

סיטרואן קסרה 1800 V16 שנת 98 - בעיית סחיבה מוזרה

הודעהעל ידי Isaac Mor » ד' מאי 02, 2018 6:11 pm

שלום לכולם !
אני נוהג על סיטרואן קסרה 1800 V16 דגם מנוע XU7JP4 ידנית שנת 98.
לפני כמה חודשים הרגשתי שהרכב לא סוחב כמו שצריך, לאחר בדיקת מחשב עלה כי חיישן אוויר שיושב על הסעפת יניקה חדל מלעבוד. החיישן הוחלף ל BOSCH והרכב חזר לחיים.
לאחרונה שוב הרגשתי שהרכב לא סוחב כמו שצריך, בין הילוך ראשון ושני זה מורגש אבל לא עד כדי כך, הילוך שלישי והלאה קשה לאוטו לעלות בסל"ד, צריך ללחוץ יותר על הגז כדי להעיץ וזה גם בקושי. לאוטו קשה להגיע לשמור על 100 קמ"ש בנסיעה בינעירונית על הילוך חמישי שלא לדבר על לעקוף כשצריך.
אני גר בירושלים יוצא לי הרבה פעמים במהלך השבוע לסוע לתל אביב, שבוע שעבר באחד מן הימים באיזור המרכז האוטו נסע כמו שצריך,תגובת גז קלה, עולה בסל"ד, שומר על המהירות בקלות ומאיץ יפה כשנדרש. כבר בעליות של ירושלים הרגשתי איבוד כוח והרכב חזר לסוע לא טוב. זה חזר עלה עצמו שוב פעם באחד מן הימים ופה זה נגמר.
מאגזוז מרגישים בקפיירים, המנוע רועד.

הרכב עבר 196K , מטופל עד היום בחלקים מקוריים בלבד, טיפול כל 8K-10K, פלאגים ופילטר דלק הוחלפו לפני 14K. השבוע החלפתי שסתום לחץ דלק אחרי שהאוטו לא היה מניע בהנעה הראשונה וכשהיה מניע היה ריח של דלק - הבעיה נפתרה אחרי ההחלפה.
שומר על הצרפתייה :citflagb: כמו שצריך ודואג שתרגיש טוב כל הזמן ;)

איך אני יכול להמשיך בפתרון התקלה, אשמח לעזרה חברים
תודה רבה !!!!
Isaac Mor
דרוש מלווה
דרוש מלווה

סוג הרכב: Citroen Xsara 1.8 V16 Manual

Re: סיטרואן קסרה 1800 V16 שנת 98 - בעיית סחיבה מוזרה

הודעהעל ידי רפי לין » ד' מאי 02, 2018 8:19 pm

זאת תקלה מעניינת.
באזור גבוה צפיפות האויר (לחץ ברומטרי) נמוכה יותר ובאזור ת"א (מישור החוף) האויר צפוף יותר ויתכן שבגלל זה
הרגשת שיפור בבעיה בת"א.
בדוק מה מצב מסנן (פילטר) האויר וכניסת האויר אל המנוע (הצנור, בית המסנן אויר וכו').
אם יש חיישן לחץ אבסולוטי (MAP SENSOR) צריך לבדוק גם אותו ואת הצנורית המתחברת אליו וכו'.
בברכה - רפי לין
האתר לחיפוש מוסכים ושרותי רכב www.musach.co.il
סמל אישי של המשתמש
רפי לין
דרוש מלווה
דרוש מלווה

Re: סיטרואן קסרה 1800 V16 שנת 98 - בעיית סחיבה מוזרה

הודעהעל ידי מלטבשי » ש' מאי 26, 2018 6:11 pm

אולי גם ממיר שנסתם
לא לפנות בפרטי, תודה.
מלטבשי
מתחיל לזוז